سمانه صحرایی فرد بدون دیدگاه

عامل موثر بر اعصاب مرکزی است و در رفع بی‌خوابی نیز موثر است. زعفران به افزایش قدرت مغز کمک میکند و در پیشگیری از آلزایمر و پارکیسون مؤثر است. دریافت مقداری دم کرده زعفران موجب احساس آرامش و شادی می‌شود و برای درمان افسردگی استفاده می‌شود.

دم ڪرده ی زعفران موجب تحریک استفراغ و سرفه به منظور تسکین درد سینه، گلو و معده می شود  چای زعفران همچنین برای درمان تنگی نفس مفید است. ماساژ دادن لثه با آب زعفران التهاب و  زخم دهان را بهبود می بخشد.

طبیعت ضد درد و ضد التهاب زعفران، به آرام کردن درد معده و کاهش التهاب کمک می‌کند و در نتیجه موجب بهبود یبوست، کاهش نفخ، قولنج و دل پیچگی و التیام بیماری‌های جدی‌تر مانند زخم معده می‌شود.

افرادی که پس از تصادف یا وارد امدن ضربه ای به بدن دچار تورم و درد میشوند٬ میتوانند با مصرف زعفران در کنار غذا یا به صورت شربت به کاهش میزان تورم ناشی از ضربه و بهبود دردهای وارد امده کمک کنند. استفاده موضعی از زعفران سوختگی دهان را فورا تسکین می دهد و اثر مسکن درد دارد.

دانشمندان کشف کردند که زعفران در تقویت بینایی بسیار مؤثر است و از سرعت پیشرفت بیماری های چشم که باعث نابینایی می شوند جلوگیری می کند. زعفران در محافظت از سلولهای شبکیه نقش مهمی دارد و از تخریب عصب بینایی جلوگیری کرده و حتی گاهی باعث ترمیم آن میشود

عصاره زعفران در بسیاری از موارد میتواند باعث مهار رشد تومور های مختلف شود و در مواردی به عنوان داروی ضد سرطان مورد استفاده قرار گیرد. مصرف زعفران ریه و کبد را تصفیه و قوی می کند و خطر ایجاد سلول های سرطانی در کبد را مهار می کند٬ همچنین با مصرف این گیاه کاهش پروتئین هایی که نشانه های اولیه وجود سرطان هستند ٬به وضوح نشان میدهد و آغاز و روند پیشرفت بیماری به مراتب کند.

زعفران ، زعفران خون ساز است و گردش خون را آسان می سازد و در تقویت سیستم ایمنی ومیل جنسی موثر است سرشار از پتاسیم هست، که به تعادل مایعات در بدن کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *