زرپاش بدون دیدگاه

مصاحبه اختصاصی با آقای مهندس مهدی بیداری مدیر عالی فروش و صادرات

۱- آقای بیداری به عنوان اولین سوال مختصری از تاریخچه صنایع غذایی زرپاش را توضیح دهید و بفرمائید از چه زمانی و توسط چه شخصی ایده تولید اسپری زعفران زرپاش بوجود آمد ؟


مجموعه زرپاش با تلاشی بی وقفه و بلندمدت و با بهره گیری از متخصصین برجسته خود و با استفاده از تکنولوژی مدرن و بالاترین استانداردهای فنی افتخار دارد که توانسته در عرصه جهانی تحولی نوین در محصولات غذایی ایجاد نماید . صنایع غذایی زرپاش برای اولین بار در سال ۱۳۸۳ توانست اسپری زعفران را در جهان ابداع و بعد از ۶سال تحقیقات اقدام به تولید اولین اسپری زعفران نماید . مخترع و مدیریت مجموعه زرپاش جناب مهندس حبیب فصاحتی می باشد که با تجربه بیش از ۳۰ سال در تولید توانسته اند با بهره گیری از تجربیات خود اسپری زعفران زرپاش را با بهترین کیفیت به بازار عرضه نمایند.

۲- در مورد اسپری زعفران توضیح بفرمائید و اینکه چرا این محصول یک نوآوری و اختراع محصوب می گردد ؟

اسپری زعفران زرپاش محصولی منحصر به فرد می باشد که با ترکیب آب و زعفران و بصورت کاملاً علمی و با استفاده از جدیدترین فناوری های روز دنیا از جمله فناوری نانو تولید گردیده است که این امکان را برای شما فراهم میکند که هر لحظه و در هر مکان بدون نیاز به سائیدن و دم کردن زعفران از مزایای آن بهره مند گردید . این محصول به عنوان یک نوآوری می باشد چرا که امکان ماندگاری محصول را به مدت طولانی و بدون هیچ مواد افزودنی و اسانس های خوراکی ایجاد کرده است .

۳- تولید این محصول در کجا انجام می گیرد و زعفران استفاده شده مربوط به کجا می باشد ؟
کارخانه صنایع غذایی زرپاش در غرب کشور و در شهر زنجان قرار گرفته است که با استفاده از بهترین نوع زعفران جنوب خراسان مخصوصاً زعفران قائنات اقدام به تولید اسپری زعفران می نماید .

۴- مزایای استفاده از اسپری زعفران چیست ؟
از جمله مزایای این محصول میتوان به موارد ذیل اشاره کرد :
تهیه شده از زعفران درجه یک و آب تسویه شده / ایجاد ارزش افزوده کارایی برای مصرف کننده / کاملاً طبیعی و فاقد هرگونه مواد نگهدارنده و اسانس / سرعت و سهولت استفاده / حذف همه ی مراحل آماده سازی به روش سنتی شامل سائیدن زعفران / حل کردن در آب / دم کردن ، ریختن در ظرف دیگر و … / بهداشتی بودن و منطبق با استانداردهای موجود برای استفاده از زعفران ، بهینه سازی مصرف زعفران ، ماندگاری مناسب و تاریخ مصرف بالا بدون استفاده از موادنگهدارنده امکان تزئینی جذابتر و موردپسند تر ، استفاده از گاز پیشرانه غیراشتعال ، عدم ارتباط گاز با محلول و درنهایت خروج مایع از داخل قوطی به صورت ایستاده ، واژگون و متمایل .

۵- کاربرد اسپری زعفران چه می باشد ؟
این محصول قابل استفاده در طبخ و تزئین انواع غذاها از جمله برنج ، انواع خوراک مانند خوراک مرغ ، گوشت و یا کباب و شیرینی ها ، در مصارف خانگی و صنعتی می باشد .

۶- مزایای استفاده از زعفران چیست و آیا اسپری زعفران زرپاش این مزایا را دارد ؟
مزایای زعفران شادی آفرین و آرام بخش بودن ، کاهنده چربی و کلسترول خون ، تقویت کننده معده و افزایش دهنده تمرکز و خون ساز می باشد که با استفاده از اسپری زعفران زرپاش شما می توانید از تمام این مزایا به بهترین شکل ممکن استفاده نمائید .

۷- مهمترین اهداف صنایع غذایی زرپاش چه می باشد ؟
مطمئناً هدف گذاری مجموعه زرپاش در چند مرحله پیش بینی گردیده است که به برخی از آن اشاره می کنیم :
۱)فرهنگ سازی در مورد استفاده اسپری زعفران در بازار های داخلی و ادامه تولید محصولات در خانواده اسپری ها مثل اسپری روغن
۲) ایجاد نمایندگی های فروش در سطح تمام شهرها
۳) ارایه بهترین کیفیت در تولید اسپری زعفران
اما مهمترین هدف مجموعه ، صادرات این محصول به بازار های خارجی می باشد که مقدمات آن انجام گرفته است و با کمک دوستان عزیز در شرکتهای صادراتی داخل کشور این محصول را می توانیم به بازار های جهانی معرفی کنیم که همین جا از تمام دوستان و همکارانی که می توانند ما را در امر صادرات یاری کنند جهت همکاری دعوت مینمایم .

۸- مشخصات فنی اسپری زعفران چه می باشد ؟
قوطی اسپری زعفران ساخته شده از آلومینیوم یک پارچه و دارای پوشش داخلی سازگار با موادغذایی می باشد . ظرفیت آن در دو سایز ۸۰ سی سی و ۱۱۰ سی سی تعریف شده که در واقع معادل یک مثقال زعفران کارایی دارد در واقع شما ۱۰۰ تا ۱۲۰ پرس غذا را می توانید رنگی کنید ضمناً در اسپری زعفران از زعفران درجه یک و استاندارد استفاده شده است .
۹- در مراحل خرید مواداولیه بالاخص زعفران و مراحل تولید اسپری زعفران کنترل و نظارت به چه صورتی انجام می گیرد ؟
کلیه اقلام و مواداولیه موثر بر کیفیت ( شامل زعفران و مواداولیه بسته بندی ) در بدو ورود توسط واحد کنترل کیفیت ، در محل ورود کنترل می گردد . پس از ورود مواداولیه اعم از ورود انبوه و یا جزء به واحد کنترل کیفیت اطلاع داده شده و واحد کنترل کیفیت اقدام به نمونه گیری و کنترل مطابق با استانداردهای مربوط مینماید و نتایج بدست آمده ثبت میگردد . ویژگی محصول در مراحل مختلف مورد پایش و اندازه گیری واقع می شود . مسئول کنترل کیفیت هر دو ساعت یکبار از خط تولید بازدید به عمل آورده و عملکرد کارکنان در بخشهای مختلف را مورد بررسی و ارزیابی قرار میدهد و نتایج حاصله را در فرم مربوطه درج میکند و در صورت مشاهده عدم انطباق اقدامات لازم صورت میگیرد .پس از ساخت ، تولید و بسته بندی محصول کنترل شده و نتایج توسط بازرس کنترل کیفیت در فرمهای مربوطه ثبت میگردد . وجود آزمایشگاه های مجهز و بکارگیری نیروهای متخصص و متبحر یکی از مهمترین دلایل تولید با کیفیت در اسپری زعفران است ضمن اینکه همین عوامل توانسته زمینه مساعدی را برای ارائه محصولات نوآورانه فراهم کند .

۱۰- استفاده از زعفران بصورت سنتی چه معایبی دارد که شما به فکر تولید اسپری زعفران افتاده اید ؟
در روش سنتی ممکن است موارد ذیل پیش آید :
۱) احتمال خرید زعفران غیراستاندارد و یا تقلبی بسیار زیاد است .
۲) ضایعات بسیار زیادی در مراحل آماده سازی بوجود می آید .
۳) رعایت موارد بهداشتی انجام نمی پذیرد .
۴) مواد افزودنی با زعفران مخلوط می گردد ( مخلوط کردن زعفران با قند ) که مخلوط کردن با قند باعث می شود زعفران عطر و طعم واقعی خود را از دست بدهد.
۵) صرف انرژی و زمان بسیار زیاد و اینکه به دلیل مراحل آماده سازی زعفران در هر لحظه امکان استفاده از آن وجود ندارد .

۱۱- آیا این محصول مورد تائید واحدهای نظارت داخلی و خارجی می باشد ؟
این محصول دارای پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت ، پروانه ساخت از ادراه کل نظارت بر موادغذایی ، استاندارد بین المللی iso9001در مدیریت کیفیت ، گواهینامه حلال از سازمان حلال کشورهای اسلامی و دارنده گواهینامه FDA از سازمان غذا و داروی آمریکا می باشد ضمناً این محصول اولین و تنها اسپری زعفران در ایران می باشد که دارای نشان طلایی استاندارد می باشد .

۱۲- در مورد محصولات دیگر صنایع غذایی زرپاش توضیحاتی بفرمائید .
محصولات دیگر مجموعه زرپاش شامل انواع روغن های خوراکی ( زیتون – کنجد – هسته انگور ) بصورت اسپری و ظرف های سنتی-انواع ادویه-زعفران رشته ای-انواع چای و… می باشد .

۱۳- در پایان اگر صحبت خاصی دارید بفرمائید .
در پایان از طرف مدیریت صنایع غذایی زرپاش جناب مهندس فصاحتی از تمام همکارانم در مجموعه واحد تولید و سازمان فروش تشکر و قدردانی میکنم . ضمناً از تمام دوستان و همکاران در شرکتهای بازرگانی و شرکت های پخش موادغذایی که می توانند به فرهنگ سازی استفاده و توزیع و فروش این محصول و مهمتر از آن صادرات آن به بازار های خارجی کمک کنند دعوت به همکاری مینمائیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *